Pristavenie veľkokapacitného kontajnera

Vo štvrtok 16. októbra pristaví obyvateľom petržalská samospráva veľkokapacitný kontajner. Odvážať ho bude v piatok 17. októbra. Spádová oblasť a umiestnenie bude v rozsahu Furdekova 6-14.

Systém jesenného pristavovania kontajnerov organizuje mestská časť po novom. Dôvodom zmeny boli skúsenosti z minulých rokov, kedy víkendové pristavovania kontajnerov zneužívali nezodpovední podnikatelia, ale i obyvatelia z iných mestských častí. Celý zber sa tak výrazne predražil. Od nového systému zberu odpadu počas pracovných dní si samospráva sľubuje elimináciu zneužívania kontajnerov ako aj zvýšenie dodržiavania pravidiel ich napĺňania. Samospráva preto upozorňuje, aby Petržalčania rozobrali odpad na čo najmenšie možné časti a tiež, aby ho nekládli mimo kontajnerov. Pre elektroodpad máme vyčlenený priestor v pivničných priestoroch za výťahmi takže ním neobsadzujte pristavený kontajner. Taktiež žiada vodičov, aby parkovaním svojich vozidiel nebránili vstupu k týmto kontajnerom.

Zároveň prosíme, aby občania využili túto možnosť, kedže na chodbách sú znovu veci v rozpore s požiarnou ochranou. V prípade ich neodstránenia budeme sankcionovaní vysokou pokutou. Preto vás informujeme, že všetky veci na spojovacích chodbách a v pivniciach mimo pivničných kobiek môžu byť odstranené bez majetkovej náhrady s prípadným uplatnením náhrady za pokutu.

Okrem tejto možnosti môžu obyvatelia zlikvidovať iný ako komunály odpad aj v petržalskom zbernom dvore na základe preukázania sa trvalým pobytom v Petržalke.

Oznam: kontajner_16_10_2014 (pdf)

Pridaj komentár