Prenájom NP priestorov po Mana s.r.o.

Boli sme oslovení za základe informácie od p. Majorovej  p. doktorkou Áčovou – zubárka, ohľadom dlhodobého prenajatia nebytových priestorov po MANA s.r.o – samostatný vchod z vonku. Má predbežný záujem o zriadenie zubárskej praxe.

Dnes bola pozrieť priestory spolu s pani z hygieny, priestory boli v poriadku. Dostal som otázky, na ktoré som nevedel resp. nie som kompetentný odpovedať.

– existuje projekt k nebytovým priestorom, ak áno kde ho nájdeme
– otázka na povolenie o zväčšenie okien cca o 20-30 cm nadol, doporučila hygiena
– kvôli svetlosti prestrihanie ihličnanu pred oknami do NP
– možnosť prerobiť priestory – dorobenie 2 toalety, odstránenie SK priečky
– súhlas susedov nad NP so zriadením praxe
– či daný NP má legislatívne schválený účel na zdravotníckeho zariadenia
(mal by mať keďže tam bola zubná technika, aj keď sa toho obávam)
– cenu za nájom – zatiaľ poskytnutá informácia o predchádzajúcom nájme 500e + služby

Zajtra by si chcela priestor prísť pozrieť ešte s pracovníkom firmy, čo by jej robil zariadenia, či je možné napojenie kresla na kanalizáciu / vodu a podobne.

Viac v diskusii.

 

 

3 komentáre pri “Prenájom NP priestorov po Mana s.r.o.

 1. Dostal som informáciu, že žiaľ inšpektorát nepovolí prevádzku s plynovou rúrou v priestoroch + hlavný ventil, bez tohto povolenia to žiaľ nepôjde.

  Z tohto prenájmu žiaľ nič nebude.

 2. Základné plošné rozmery sme pani Áčovej povedali na mieste pri obhliadke. Treba nezabudnúť že súčasťou týchto priestorov je hlavný uzáver plynu, tak aby to bol zahrnutý prístup v zmluve. Z hygienického hladiska jej hygienička povedala, že prítomosť plynového potrubia nieje prekážkou. To že je potrubie natreté na bielo, ale asi bude prekážať revíznemu technikovi plynu. Elektrina je tam nová aj s prepäťovou aj prúdovou ochranou čo je určite plus ak tam bude mať drahú techniku. Je ale otazka, či na ňu existuje revízna správa. Ak nie, či ju budeme požadovať od podnajomníka keďže budú pravdepodobne do nej zasahovať pri ištalácii zdravotníckeho zariadnenia.

 3. Keďže rekonštrukcia priestorov bola vykonaná ešte za správy-MEDIAL, tak správca-VS mal prevziať aj túto dokumentáciu a teraz ju odovzdať p.Igazovej.

  Na zväčšenie okien na prízemí sa treba informovať na stavebnom úrade MČ-Petrzalka, kde sa predkladá žiadosť a jej prílohou musí byť okrem projektu aj súhlas vlastníkov domu. To si vyžaduje legislatíva

  Akýkoľvek zásah do zelene, kríkov, stromov môže vykonávať len ŽP-petržalka, treba predložiť žiadosť s podpisom vlastníkov domu alebo zápisnicu z DS, v ktorej vlastníci uvedú čo požiadajú. To je bežný postup.

  Vnútorná rekonštrukcia v uvedenom rozsahu nie je problém.
  Napojenie vody a kanalizácie tam je, v napojení kresla na kanalizáciu nevidím problém.

  Mám dojem, že problém bude iba dohodnúť cenu, bude určite vyjednávať, trochu ju poznám. Ak k tomu dôjde, netreba hneď znížiť cenu ale vyjednávať. Je to pekný priestor a tiež aj dobrá lokalita.

  Vyjadrenie p.Šivárovej ?

  Myslím, že by p.Ačová nemalá mať problém s komisiou, veď v Petržalke je veľa takýchto zdravotných zariadení v takýchto priestoroch.

Pridaj komentár