Nebytové priestory – prenájom

Máme 2 záujemcov o nebytový priestor po MANE, samostatný vchod.

1. ZUBNÁ TECHNIKA, p. Klimovský , 0944 995 636
– navrhuje nám nájom 270 € + predpis
– využite ako zub. technika na prácu, pracuje sám

2. MŠB-Exclusive, p. Bodorík Milan, 0917 794 725
– už nájomca nebytových priestorv na F6
– spriechodnenie 2 NP

Dobrý deň posielam vám môj záujem o váš voľný nebytový priestor  na Furdekovej  6 a návrh ceny vzhľadom na stav interiéru, nutná výmena podlahy a nejaké  malé stavebné úpravy prispôsobenie interiéru na moju činnosť potrebné spriechodnit obidva priestory. Upozorňujem že nebudem zasahovať do nosných stien bytovky. Môj návrh ceny prenájmu je cca 260-290 € mesačne.

Poprosím o vyjadrenie členov výboru k daným ponukám čo najskôr.

 

6 komentárov pri “Nebytové priestory – prenájom

 1. Nestačím sa čudovať. Pred pol rokom keď som riešil prenájom týchto priestorov tak tu padali iné „cifry“ za prenájom. Teraz čítam, že nie je žiaden problém prenajať priestory za cenu, ktorú by som zaplatil aj ja. Bolo mi vtedy oznámené, že MANA platila 325€. Takže nevidím žiaden dôvod prečo by to malo byť menej. Čo sa týka prerábky priestoru, to nie je náš problém. Nech si to prenajímateľ hradí zo svojho bez našej účasti, pretože priestor je prerobený.

 2. Dobrý deň,
  viac sa mi pozdáva ponuka p. Klimovského za 270,- a osobne by som ju akceptoval.
  Tiež by som ho oslovil ako prvého s tým či je ochotný navýšiť svoju ponuku na 290 Euro, keďže je to iný nájomca ktorý by bol ochotný to platiť. Ak je ponuka o 10 euro nižšia myslím si že to nezohráva takú rolu.
  Nepozdávajú tie stavebné úpravy u druhého nájomcu. Bolo by potrebné si ujasniť čo chce robiť a následne sa na základe toho rozhodnúť. To by som robil až potom ak by prvý nájmoca neprešiel alebo by sme nezahlasovali za akceptovanú cenu 270 Euro.

 3. Ich cena je irelevantná, keďže každý zo záujemcov ponúkol menej ako si stanovil výbor za minimum a to 300 €.

  Otázka skôr znie, koho osloviť ako prvého, nebolo by lepšie im dať informáciu, že je tu aj iný záujemca a že lepšia ponuka má prednosť.

  Taktiež je ale aj na zváženie plánované stavebné úpravy pri 2. záujemcovi a spojenie priestorov, aj keď v zmluve bude zakotvené, že pri odchode sa musia priestory odovzdať v pôvodom stave ak sa nedohodne inak.

 4. Zdravím.
  Máme poistenie domu voči vytopeniu vodou z vodovodnej a kanalizačnej stúpačky, takže v tom problém pre dom nie je. Ak však by bol priestor zatopený z vodovodných zariadení bytu, tak za to je zodpovedná p.Šivarová a v tom prípade je povinná uhradiť škodu na majetku kohokoľvek, kto bude mať prenajatý priestor.
  Keď bolo vytopenie malo sa to oznámiť správcovi a ten mal zabezpečiť za osobnej účasti a poisťovne, ktorú sme mali a poisťovne, ktorú mali zubári a ak bola za vytopenie zodpovedná p.Šivarová aj jej poisťovňe a spísať záznam z obhliadky a nebol by žiaden problém.
  Laššáková

 5. Kedze pan Bodorik je uz najomca priestorov u nas a sme s nim spokojni ? – neviem ci som to dobre pochopila – tak radsi by som brala to, co uz poznam. Zubnych technikov sme tu uz mali a po vytopeni Ing. Sivarovou boli s nimi velke problemy…najprv nebola velka skoda, potom sa to vzhladom na nas „uzasny pravny system“ vysplhalo do dost vysokej vysky – neviem, ako sa to skoncilo…Treba sa pani Sivarovej spytat.
  A co sa tyka vysky prenajmu trvat na 300 eur + ostatne vydavky, potom mozeme klesnut na tych 290.

 6. Dobrý deň prajem.
  Môj názor je, že ak p.Bodorik uviedol rozsah nájmu 260-290 Eur, tak ak dá strop 290 Eur je to viac ako p.Klimovský, preto je pre nás výhodnejší. Ak však by chcel p.Bodorik kompenzáciu za stavebné úpravy, tak je výhodnejší pre nás p.Klimovský nakoľko zubný technik bude potrebovať priestor dlhodobo. Zubná technika nezanikne.
  Ak by ovšem p.Bodorik to chcel za 280 Eur, taj môj názor je, že o 10 Eur menší nájom od p.Klimovského / 270 Eur/ je výhodnejší kvôli stabilnejšiemu prenájmu, p.Bodorik uvádza dosť povrchný účel prenájmu.

  Laššáková

Pridaj komentár