4 komentáre pri “Inštalácia núdzového osvetlenia

  1. Asi by sme si mali spraviť nejaký plánovaný harmonogram pripravovaných investícií aj s približnými cenami a podľa akútnosti ich presúvať hore / dole do poradia, predpokladám, že bude troška problém s financiami zo začiatku už len z dôvodu prechodu správy, ako počítam, tak máme už minimálne 3-4 investičné akcie.

  2. Aku udava vyrobca garanciu-zivotnost na baterie. Respektive s akymi vydavkami treba pocitat na nasledny servis/udrzba po akom cykle?

  3. Rekonštrukcia núdzového osvetlenia je uvažovaná s využitím existujúcich el. rozvodov pre núdzové osvetlenie (podobne ako sme realizovali automatické osvetlenie na chodbách). Čiže všetky doterajšie svietidlá NO na chodbách budú nahradené novými s vlastným záložným zdrojom a existujúce rozvody budú využité ako spínací okruh. Toto je zatiaľ najekonomickejšie riešenie rekonštrukcie NO. Podmienkou tohto riešenia je však revízia existujúcich rozvodov NO – či sa dajú použiť.
    Umiestnenie NO je spracované aj v el. forme, pošlem do archívu.

    JK

  4. Ja by som prijal pre väčšiu prehladnosť aj nejaký „projekt“ v podobe nákresu (kľudne aj rukou), kde bude to osvetlenie inštalované. Aj preto som hľadal výkresy domu, aby boli podklady pre rôzne takého inštalácie.

Pridaj komentár